Rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”

 

W związku z przypadającą setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło rok szkolny 2017/2018 „Rokiem dla Niepodległej”. Od 05.03.2018 r. Szkoła Podstawowa im. ks. Józefa Baranowicza w Szczercowie rozpoczyna działania edukacyjne związane z tym wydarzeniem. Działania nasze  rozpoczynamy wystawą
pt. „W drodze do niepodległości” trwającą w okresie 05.03 - 09.03.2018 r.  w budynku szkoły przy ulicy Rzecznej 7.

Bardzo serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Szczerców do oglądania powyższej wystawy. Kolejnymi etapami będą: apel, który odbędzie się 05.03.2018 r., konkursy plastyczne, historyczne, informatyczne, recytatorskie, muzyczne, fotograficzne. Organizowane konkursy będą obejmowały także tematykę historyczną związaną z Ziemią Szczercowską.

Obchody100–lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, zostały objęte w Szkole Podstawowej w Szczercowie Honorowym Patronatem  Wójta Gminy Szczerców, Pana Krzysztofa Kamieniaka.

O kolejnych działaniach będziemy Państwa informować na bieżąco.W drugiej połowie stycznia 2018 w naszej szkole z okazji dnia zakochanych uczniowie klas VII i II, III (gimnazjum) licznie wzięli udział w konkursie na NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ WALENTYNKOWĄ W JĘZYKU OBCYM. Oceniane były: pomysłowość, estetyka wykonania i poprawność językowa.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom biorącym udział w konkursie oraz Paniom uczącym języków obcych w naszej szkole za pomoc, wsparcie i zachęcanie uczniów do wzięcia udziału w konkursie. Wyboru najładniejszych kartek, który był niezwykle trudny dokonali nauczyciele wchodzący w skład komisji konkursowej: pani Justyna Stykała, pani Agnieszka Tądel, pani Izabela Hofman, pani Anna Peczka oraz pani Marta Dragon.

Wszystkie prace zasługują na wyróżnienie, jednakże :

  • I miejsce otrzymała – Zuzanna Rośniak (IIIa) i Wioletta Domańska (IIId)
  • II miejsce – Natalia Malinowska  (IIc) i Dominika Pęciak (IIIa)
  • III miejsce – Natalia Wintrowicz (IIId) i Aleksandra Świtoń (IIIa)             
  • wyróżnienie otrzymali:
  •  Kacper Włodarczyk (IIb)
  • Patrycja Kucharska (IIIa)
  • Martyna Woźniak (IId)

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy,

ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!


Styczeń miesiącem siatkówki

W dniu 5 stycznia tego roku w naszej szkole odbył się Mikołajkowy Turniej Dziewcząt w Piłkę Siatkową. W zawodach brały udział cztery drużyny: dwie klasy trzecie, druga oraz siódma. Każdy zespół dawał z siebie wszystko i pragnął zdobyć zaszczytne pierwsze miejsce a także puchar. Rywalizacja była zacięta, jednak najlepsze okazały się dziewczyny z klasy trzeciej w składzie: Aleksandra Peczka (kapitan), Aleksandra Sukiennik, Paulina Małecka, Patrycja Pęciak, Kinga Rośniak i Zuzanna Rośniak. Dziewczęta pokazały swoje zdolności wygrywając dwa sety, w tym ostatni z przewagą dziewięciu punktów.
Już na kolejny tydzień mogliśmy ujrzeć inną odsłonę takich zawodów, tym razem z udziałem chłopców. W turnieju uczestniczyły trzy zespoły: klasa trzecia, druga i siódma. Po długich i wyczerpujących zmaganiach w końcu udało się wyłonić mistrzów, którymi zostali trzecioklasiści. W zwycięskiej grupie znajdowali się: Piotr Papuga (kapitan), Wiktor Hofman, Krzysztof Krasoń, Filip Małecki, Kacper Bogunia, Oskar Woźniak, Drzazga Dawid oraz Adrian Krysiak.
Wygrani mieli szansę zmierzyć się z zwyciężczyniami z poprzedniego tygodnia. Gra była na naprawdę wysokim poziomie. Nikt nie myślał o poddaniu się. Walka toczyła się do samego końca, jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. W tym starciu numerem jeden okazała się drużyna chłopaków. 
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Klaudia Kołodziejczyk
Patrycja Niewieczerzał
EUROWEEK

W dniach 30.11. - 4.12.2017r. odbyła się długo wyczekiwana wycieczka na EuroWeek. Zakwaterowanie mieliśmy w Międzygórzu – miasteczku, które urzekło nas  swoim zimowym wydaniem.

 Czas spędzony tam przerósł najśmielsze oczekiwania uczestników. Dni zorganizowane były od rana do późnych godzinwieczornych. Nie było czasu na nudę. Wszystkie zajęcia, gry i zabawy odbywały się w języku angielskim. Prowadzone były przez wolontariuszy różnych narodowości.  Poznaliśmy kultury innych państw
m.in.: Tajlandii, Wietnamu, Indonezji…  Praca w grupie, prowadzenie prezentacji, quizy, dyskoteki, konkurs talentów – wszystko pozostanie nam w pamięci na długo.Te kilka dni były czasem na integrację, zabawę oraz możliwością przełamania bariery językowej. W praktyce okazało się, że całkiem dobrze sobie radzimy. Oprócz tego zrozumieliśmy ważność języka obcego w naszych czasach. Ostatni wieczór przeznaczony na pożegnanie nie należał do najprzyjemniejszych. Pojawiły się łzy i wzruszenie. Z chęcią zostalibyśmy na dłużej. Każdy z nas otrzymał certyfikat ukończenia kursu, a nasi opiekunowie podziękowania. Nie mogło obyć się również bez pamiątkowych zdjęć z wolontariuszami.

Uczniowie naszej szkoły miło zapamiętają ten wyjazd. Było to niesamowite przeżycie.
 W imieniu uczestników dziękuję szkole za możliwość organizacji tego typu aktywności . Do zobaczenia za rok!